Menu

 

Newsy (Home)
Archiwum newsów
Baza danych
Download
Przepisy gry
Linki

Bannery

Księga gości

Forum

Test


Statystyki

 

Polska (PZPN)

Orange Ekstraklasa
2 liga

 

Europa (UEFA)
Liga Mistrzów
Mistrzostwa Europy
Mistrzostwa Europy u-21

Mistrzostwa Europy u-19
 

Świat (FIFA)
Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Świata u-20
Puchar Konfederacji
Klubowe Mistrzosta Świata

Igrzyska Olimpijskie


Władze

 

PZPN (Polska)

FIFA (Świat)

UEFA (Europa)

Conmebol (Ameryka pd.)

Concacaf (Ameryka pn.)

AFC (Azja)

CAF (Afryka)

Oceania

 
Statystyki strony

 

Stronę odwiedzilo:

  Komponenty WWW

osób

 

Jest godzina:

  Komponenty WWW

dnia

  Komponenty WWW

 

Statystyki strony

 

Ocena

Jak oceniasz moją stronę:

aktualna ocena: Komponenty WWW
 
 
   Przepisy gry w piłkę nożną

1. Przed rozpoczęciem zawodów przeprowadza się na polu gry losowanie poprzez podrzucenie monety o pierwszeństwo wyboru połowy pola gry. Drużyna, która przegrała losowanie rozpoczyna grę. Drużyna, która wygrała losowanie rozpoczyna grę w drugiej połowie zawodów. W drugiej połowie zawodów drużyny zmieniają połowy pola gry i atakują przeciwne bramki.

2. Rozpoczęcie gry jest sposobem zaczęcia i wznowienia gry: przy rozpoczęciu zawodów po zdobyciu bramki przez jedną z drużyn przy rozpoczęciu drugiej połowy zawodów przy rozpoczęciu każdej połowy dogrywki, gdzie taka jest przewidziana. Z rozpoczęcia gry bramka może być zdobyta bezpośrednio.

3. Wykonanie rozpoczęcia gry; wszyscy zawodnicy zajmują miejsca na własnej połowie pola gry, zawodnicy drużyny nie wykonującej rozpoczęcia gry znajdują się w odległości co najmniej 9,15 m od piłki aż do momentu, gdy ta znajdzie się w grze, piłka leży nieruchomo na punkcie środkowym pola gry, sędzia daje sygnał gwizdkiem, piłka została wprowadzona do gry gdy została kopnięta i poruszyła się do przodu, wykonawca rozpoczęcia gry nie dotyka piłki po raz drugi, dopóki nie została dotknięta przez innego zawodnika.

4. Sankcje karne; jeżeli wykonawca rozpoczęcia gry dotyka piłkę po raz drugi, zanim została dotknięta innego zawodnika - zarządza się rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwnej z miejsca pełnienia przewinienia. Za każde inne naruszenie przepisów gry związane z wykonaniem rozpoczęcia gry rozpoczęcie gry należy powtórzyć.

5. Rzut sędziowski jest sposobem wznowienia gry po chwilowej przerwie w grze, której zarządzenie gwizdkiem sędzia uznał za konieczne, z każdego powodu nie wymienionego gdziekolwiek indziej w Przepisach gry w piłkę nożną.

6. Wykonanie rzutu sędziowskiego; sędzia opuszcza trzymaną w ręce piłkę w miejscu, gdzie znajdowała się ona w chwili przerwania gry. Piłka jest w grze w momencie, gdy podłoża.

7. Sankcje karne; rzut sędziowski należy powtórzyć; jeżeli piłka została dotknięta przez zawodnika zanim dotknęła podłoża, jeżeli piłka, która dotknęło podłoża opuszcza pole gry, zanim dotknął ją którykolwiek z zawodników.

8. Rzut wolny przyznany drużynie broniącej w jej polu bramkowym wykonuje się z dowolnego punktu pola bramkowego.

9. Rzut wolny pośredni przyznany drużynie atakującej w polu bramkowym drużyny przeciwnej wykonuje się z linii pola bramkowego, równoległej do linii bramkowej z miejsca najbliższego naruszeniu przepisów gry.

Jeżeli gra została przez sędziego przerwana, gdy piłka znajdowała się w polu bramkowym i należy wznowić grę rzutem sędziowskim, to winien on zostać wykonany z linii pola bramkowego, równoległej do linii bramkowej z miejsca najbliższego, gdzie znajdowała się piłka w chwili przerwania gry.

POSTANOWIENIA PZPN

1. Drużyny zobowiązane są do stawienia się na polu gry w takim czasie, aby sędzia mógł punktualnie, o wyznaczonej godzinie, dać sygnał gwizdkiem na rozpoczęcie zawodów oraz drugiej połowy zawodów.

2. Po wejściu na pole gry sędzia daje sygnał gwizdkiem wzywający kapitanów drużyn do przeprowadzenia losowania.

3. Jeżeli jedna lub dwie drużyny nie stawią się na polu gry w składach, które umożliwiają rozegranie zawodów lub ich części, to po upływie 10 minuty od gwizdka sędziego na rozpoczęcie zawodów lub ich ości, sędzia powtórzy sygnał gwizdkiem i po dalszym 5 minutowym bezskutecznym oczekiwaniu zakończy zawody.

4. Rzut sędziowski wykonuje się bez gwizdka. Przy wykonywaniu rzutu sędziowskiego zawodnicy zajmują ta miejsca, aby sędzia mógł swobodo konać rzut.

5. Nie istnieje obowiązek uczestnicz wodników obu drużyn - czy jakie jakiegokolwiek zawodnika - przy wykonywaniu rzutu sędziowskiego.

6. Zawodnik, który opóźnia wykonanie wznowienia gry zachowuje się niewłaściwie zostanie ukarany napomnieniem -zobaczy żółtą kartkę.

7. Zawodnik, który nie stosuje się do polecenia sędziego i nie odsunie się na wymaganą odległość od piłki przy wykonywaniu wznowienia gry lub odmawia wykonania tego polecenia zachowuje się niewłaściwie - zostanie ukarany' napomnieniem - zobaczy żółtą kartkę.

8. Nieprawidłowe rozpoczęcie (wznowienie) gry przez zawodnika, wymaga zwrócenia mu uwagi przez sędziego. Powtórne nieprawidłowe wykonania tego rozpoczęcia (wznowienia) gry wymaga udzielenia winnemu napomnienia. Jeżeli rozpoczęcie (wznowienie) gry po raz trzeci zostanie wykonane nieprawidłowo, to winny zawodnik zostanie wykluczony z gry (czerwona kartka).

9. Analogiczne sankcje sędzia stosuje również do zawodników utrudniających prawidłowe wprowadzenie piłki do gry po rozpoczęciu (wznowieniu).

10. Zawodnik, który odmawia wykonania wznowienia gry zostanie ukarany napomnieniem zobaczy żółtą kartkę. Kolejna odmowa wykonania tego wznowienia gry powoduje wykluczenie z gry (czerwona kartka) winnego zawodnika. Jeżeli następny zawodnik, wyznaczony przez kapitana drużyny do wykonania tego wznowienia gry, odmawia jego wykonania lub kapitan nie wyznaczy zawodnika - sędzia musi zakończyć zawody.


 


 

Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!

Stronę wykonał i aktualizuje DZULS